Neprihlásený!

AMK Computer

Všetko pre vás a vaše pohodlie.


Zelená energia


Čo je "zelená energia"?
Predstavme si, že sme teraz v pohodlí domova. Okrem domáceho pohodlia chceme mať doma aj tepelnú pohodu. Teda v zime teplo, v lete potrebujeme vychladiť. Všetci vieme veľmi dobre, ako to dosiahnúť - v rodinných domoch, či v bytoch siahneme po ... ( teda nainštalujeme) centrálne vykurovanie. A v lete si nainštalujete klimatizáciu. Je to moderné a aj u nás (na Slovensku) ju mnohé domácnosti bežne používajú.
Až potiaľ je nám všetko jasné... Všteko funguje...
Všetko funguje a máme doma tepelnú pohodu. Vždy!
Vieme čo tým robíme?
Zaťažujeme našu planétu Zem, ktorá nás živí.
V kategórii nájdete odporúčané zostavy pre tvorbu cenovo dostupných a pritom spoľahlivých domácich fotovoltaických elektrárni na technologickej špičke. Odporúčané zostavy sa vyznačujú jednoduchou montážou s minimálnou potrebou ďalšieho príslušenstva. Napriek tomu je vzhľadom na rôznorodosť inštalácií často potrebná odborná inštalácia. Radi Vám poradíme alebo na yáklade požiadavky odborne nainštalujeme.

Bližšie informácie po telefonickom dohovore.
Počet podkategórii: 1
počet produktov: 1

Xtend Solarmi GridFree 2000

Solárna elektráreň, 8x solárny panel, polykryštalický, 290 Wp, 60 článkov + menič napätia, 2kW s limiterom
Xtend Solarmi GridFree 2000

Kompletná solárna elektráreň GridFree 2000 obsahuje originálny GWL GTIL 2kW menič s limitérom a 8ks solárnych panelov. Jednoduchý spôsob spojenia vlastnej výroby el. energie so zachovaním pripojenia na sieť. Ideálny spôsob zníženia nákladov za elektrinu. Zabrzdite si aj svoj elektromer!

Solárna elektráreň GridFree 2000 obsahuje aktuálnu technologickú špičku pri zachovaní dostupnej ceny pre každú domácnosť. Súčasťou sady je revolčný menič SUN-2000G2, ktorý v sebe integruje MPPT regulátor a merač spotreby na reguláciu vlastného výkonu. Elektráreň slúži na priamu výrobu elektrickej energie zo solárnych panelov, ktorá je prostredníctvom mikromeniča distribuovaná do vašej (nielen) domácnosti.

Súprava obsahuje:

8x Solárny panel Poly 290Wp
1x GridFree menič s limiterom
2x Prepojovací konektor
1x Zvodič prepätia (DC prepäťová ochrana)
GridFree menič s limiterom je revolučné riešenie pre sieťové fotovoltaické elektrárne, ktoré pracuje obdobne ako iné GridFree mikromeniče, ale navyše dokáže obmedzovať vlastný výkon podľa aktuálnej spotreby a teda úplne zamedziť prietokom do verejnej siete.
Tieto meniče sú navrhnuté na vnútorné používanie, a okrem klasických svoriek na pripojenie solárnych panelov alebo batérie a výstupu na pripojenie do siete má tiež menič konektor prúdovej sondy interného limitera.

Na prehľadnom displeji meniča môžete sledovať:

Aktuálny výkon meniča zo solárnych panelov/batérií
Výkon dodávaný zo siete
Napätie na DC vstupe
Teplotu meniča
Napätie siete
Dátum a čas
Denný priebeh produkcie
Nastavenie meniča.
displayK dispozícii sú aj špecifické nastavenia pre napájanie meniča z batérií, namiesto solárnych panelov tj pracovné napätie na vstupe (dolná hranica) a maximálny dodávaný výkon meniča.GridFree menič pracuje v rozsahu vstupného napätia 45-90 Vdc a jeho výkon je 1800W (špičkový 2000W). Výstupom z meniča je potom napätie 230Vac, ktoré sa pripája medzi hlavný istič s elektromerom a ističe jednotlivých okruhov. Menič teda výkon z panelov (alebo vhodnej batérie) prevedie do domácich rozvodov. Vaše spotrebiče potom budú odoberať energi vyrobenú primárne z vašej elektrárne. Pokiaľ by výkon vašej elektrárne v daný okamih nestačil, pripojená verejná sieť nedostatok pokryje. Inštaláciou prúdovej sondy k Limiteru ochránite svoj systém, proti nežiaducim prietokom v prípade, že je vaša elektráreň schopná vyrábať viac energie, než vaše spotrebiče vyžadujú.

Menič nepracuje v ostrovnom režime, tzn. že pre svoju funkciu vyžaduje pripojenie od verejnej distribučnej siete. Hneď ako dôjde k výpadku siete, menič sa ihneď vypne.
Meniče sú certifikované na predaj a používanie v EÚ. Spĺňajú kritériá certifikácií EMC, LVD, RoHS a stene tak spĺňajú normu EN 50438.

Veľmi efektívny a jednoduchý spôsob riešenia pre nezávislú výrobu el. energie so zachovaním pripojenia k distribučnej sieti. Ideálny spôsob zníženia nákladov za elektrinu. Spomaľte si aj Vy svoj elektromer! (Tým, že znížite spotrebu zo siete.)

Zapojenie meniča do solárneho systému je jednoduché:
Bez akumulátora:
GTIL2_zapojení_systemu
S akumulátorom:
GTIL2_zapojení_systemu2

V prípade použitia akumulátora je možné na elektráreň získať dotáciu v rámci programu Nová zelená úsporám. SVT kód majú pridelený solárne panely aj menič.

Bližšie informácie o zapojení s akumulátorom nájdete v technickej podpore.

Zostava dodávaných panelov sa zapája sérioparalelne podľa nasledujúceho obrázku. Po spojení jednoltivých dvojíc panelov odporúčame ďalej vetve už spojiť v inštalačnej krabici z dôvodu prúdovej záťaže konektorov a káblov (40A). Vstup meniča odporúčame vybaviť odpojovacími poistkami viď
inštalačný manuál.
Podľa konkrétnych požiadaviek inštalácie je možné zostavu doplniť o vhodné ďalšie príslušenstvo ako sú prepojovacie káble a držiaky solárnych panelov. Aké komponenty zo systému upevnenia solárnych panelov potrebujete, ľahko zistíte v tejto kalkulačke.

Technická podpora.

Ďalšie informácie k solárnym elektrárňam GridFree

  1432.52  s DPH
 na objednávku 

Záložné zdroje