Neprihlásený!

AMK Computer

Všetko pre vás a vaše pohodlie.


Zelená energia


Čo je "zelená energia"?
Predstavme si, že sme teraz v pohodlí domova. Okrem domáceho pohodlia chceme mať doma aj tepelnú pohodu. Teda v zime teplo, v lete potrebujeme vychladiť. Všetci vieme veľmi dobre, ako to dosiahnúť - v rodinných domoch, či v bytoch siahneme po ... ( teda nainštalujeme) centrálne vykurovanie. A v lete si nainštalujete klimatizáciu. Je to moderné a aj u nás (na Slovensku) ju mnohé domácnosti bežne používajú.
Až potiaľ je nám všetko jasné... Všteko funguje...
Všetko funguje a máme doma tepelnú pohodu. Vždy!
Vieme čo tým robíme?
Zaťažujeme našu planétu Zem, ktorá nás živí.
V kategórii nájdete odporúčané zostavy pre tvorbu cenovo dostupných a pritom spoľahlivých domácich fotovoltaických elektrárni na technologickej špičke. Odporúčané zostavy sa vyznačujú jednoduchou montážou s minimálnou potrebou ďalšieho príslušenstva. Napriek tomu je vzhľadom na rôznorodosť inštalácií často potrebná odborná inštalácia. Radi Vám poradíme alebo na yáklade požiadavky odborne nainštalujeme.

Bližšie informácie po telefonickom dohovore.
Počet podkategórii: 1
počet produktov: 1

Solarmi GridFree 1000

Solárna elektráreň, 4x solárny panel, polykryštalický, 290Wp, 60 článkov + menič napätia, 1kW s limiterom

Xtend Solarmi GridFree 1000


Kompletná solárna elektráreň GridFree 1000 obsahuje originálny GWL GTIL 1 kW menič s limitérom a 4 ks solárnych panelov. Jednoduchý spôsob spojenia vlastnej výroby el. energie so zachovaním pripojenia na sieť. Ideálny spôsob zníženia nákladov za elektrinu. Zabrzdite si aj svoj elektromer!

Solárna elektráreň GridFree 1000 obsahuje aktuálnu technologickú špičku pri zachovaní dostupnej ceny pre každú domácnosť. Súčasťou sady je revolučný menič SUN-1000G2H, ktorý v sebe integruje MPPT regulátor a merač spotreby na reguláciu vlastného výkonu. Elektráreň slúži na priamu výrobu elektrickej energie zo solárnych panelov, ktorá je prostredníctvom mikromeniča distribuovaná do vašej (nielen) domácnosti.

Súprava obsahuje:

4x Solárny panel Poly 290 Wp
1x GridFree menič 1 kW s limiterom
1x Prepojovací konektor
1x Zvodič prepätia (DC prepäťová ochrana)
GridFree menič s limiterom je revolučné riešenie pre sieťové fotovoltaické elektrárne, ktoré pracuje obdobne ako iné GridFree mikromeniče, ale navyše dokáže obmedzovať vlastný výkon podľa aktuálnej spotreby, a teda úplne zamedziť prietokom do verejnej siete.
Tieto meniče sú navrhnuté na vnútorné používanie. Okrem klasických svoriek na pripojenie solárnych panelov alebo batérie a výstupu na pripojenie do siete má tiež menič konektor prúdovej sondy interného limitera.

Na prehľadnom displeji meniča môžete sledovať:

Aktuálny výkon meniča zo solárnych panelov/batérií
Výkon dodávaný zo siete
Napätie na DC vstupe
Teplotu meniča
Napätie siete
Dátum a čas
Denný priebeh produkcie
Nastavenie meniča.

K dispozícii sú aj špecifické nastavenia pre napájanie meniča z batérií, namiesto solárnych panelov, tj pracovné napätie na vstupe (dolná hranica) a maximálny dodávaný výkon meniča.

GridFree menič pracuje v rozsahu vstupného napätia DC 45-90 V a jeho výkon je 900 W (špičkový 1000 W). Výstupom z meniča je potom napätie AC 230 V, ktoré sa pripája medzi hlavný istič s elektromerom a ističe jednotlivých okruhov. Menič teda výkon z panelov (alebo vhodnej batérie) prevedie do domácich rozvodov. Vaše spotrebiče potom budú odoberať energiu vyrobenú primárne z vašej elektrárne. Pokiaľ by výkon vašej elektrárne v daný okamih nestačil, pripojená verejná sieť nedostatok pokryje. Inštaláciou prúdovej sondy k limiteru ochránite svoj systém, proti nežiaducim prietokom v prípade, že je vaša elektráreň schopná vyrábať viac energie, než vaše spotrebiče vyžadujú.

Menič nepracuje v ostrovnom režime, tzn. že pre svoju funkciu vyžaduje pripojenie od verejnej distribučnej siete. Hneď ako dôjde k výpadku siete, menič sa ihneď vypne.
Meniče sú certifikované na predaj a používanie v EÚ. Spĺňajú kritériá certifikácií EMC, LVD, RoHS a rovnako tak spĺňajú normu EN 50438.

Veľmi efektívny a jednoduchý spôsob riešenia pre nezávislú výrobu el. energie so zachovaním pripojenia k distribučnej sieti. Ideálny spôsob zníženia nákladov za elektrinu. Spomaľte si aj Vy svoj elektromer!

V prípade použitia akumulátora je možné na elektráreň získať dotáciu v rámci programu Nová zelená úsporám. SVT kód majú pridelený solárne panely aj menič.

Zostava dodávaných panelov sa zapája sérioparalelne podľa nasledujúceho obrázku. Po spojení jednotlivých dvojíc panelov odporúčame ďalej vetve už spojiť v inštalačnej krabici z dôvodu prúdovej záťaže konektorov a káblov (40A). Vstup meniča odporúčame vybaviť odpojovacími poistkami

Podľa konkrétnych požiadaviek inštalácie je možné zostavu doplniť o vhodné ďalšie príslušenstvo ako sú prepojovacie káble a držiaky solárnych panelov. Aké komponenty zo systému upevnenia solárnych panelov potrebujete, ľahko zistíte v tejto kalkulačke.

ZÁKLADNÁ ŠPECIFIKÁCIASolárny panel
Typ panelu: polykryštalický
Počet článkov: 60 (6 x 10)
Max. výkon (Pmax): 285 W
Napätie v bode max. výkonu (Vmp): 31,5 V
Prúd v bode max. výkonu (Imp): 9,05 A
Rozmery: 1640 x 992 x 35 mm
Dĺžka výstupného kábla: 90 cm
Hmotnosť: 17,5 kg
Farba: strieborná - modrá
SVT kód pre dotácie: SVT25600

Menič napätia
Výkon: 900 W (1000 W špičkový)
Vstupné napätie: DC 45-90 V
Výstupné napätie: AC 230 V
SVT kód pre dotácie: SVT24234
  999.99  s DPH
 na objednávku 

Záložné zdroje